Ana sayfa Teknoloji Donanım&Elektronik Game Boy oyunları mobilde hayat bulacak

Game Boy oyunları mobilde hayat bulacak

649
0
[Hyperkin]

Video oyun cihazı ve aksesuarı üreticisi Hyperkin, iPhone 6 Plus’ı Game Boy’a çevirecek bir donanım geliştiriyor.  Smart Boy adı verilen cihaz, telefonun Game Boy benzeri kontrol edilebilmesini sağlayacak.

Video oyun dünyasının en güzel taraflarından biri, gelişen teknolojinin etkisiyle kökenlerinden kopmaması. iPad’i Atari’ye çeviren iCade gibi cihazların yanı sıra, Internet Archive’ın binlerce MS-DOS oyununu bedava sunması, son 20 yılda hayatımıza giren tüm platformlarda oyun keyfini çok daha fazla yaşamamızı sağlıyor.

LA merkezli Hyperkin’in üzerinde çalıştığı Smart Boy, en yeni ve heyecan verici ürün. Tumblr sayfasında Game Boy’u örnek alan cihaz hakkında bilgi sunan Hyperkin, iPhone 6 Plus’ı Tetris ve Super Mario çılgınlığı yaşadığımız efsane el konsoluna çevirecek.

Daha da önemlisi, Smart Boy eski kartuşlarla uyumlu olacak. Yıllar öncesinden kalan tozlu Game Boy kartuşlarını iPhone 6 ile tekrar hayata döndürebileceksiniz.

[Hyperkin]
[Hyperkin]

Smart Boy merakla bekleniyor

Bir phablet’i oyun canavarına dönüştürmenin en iyi yollarından biri olarak beliren Smart Boy, ileride farklı telefonlarla da çalışabilir. Kullanım için yapılması gereken iki kolay işlem, ilk önce iPhone 6 Plus’un cihaza, ardından oynayacağınız oyuna ait kartuşun Smart Boy’a takılması.

Hyperkin, Smart Boy’un ne zaman piyasaya sunulacağı ve fiyatı hakkında bir bilgi sunmadı. Ancak ürünün 2015 sonunda satışa çıkması harika bir gelişme olur.