Ana sayfa Teknoloji Donanım&Elektronik Selfie’leri artık AirSelfie’ye bırakın

Selfie’leri artık AirSelfie’ye bırakın

989
0

Selfie anlayışımızı bir adım öne taşıyan AirSelfie artık Selfie çubuklarıyla kendimizi inanılmaz pozisyonalara sokmadan Selfie çekilebileceğimizi gösteren dünyanın en küçük taşınabilir uçan kamerasıdır. Telefonunuzun arkasında taşınabilecek kadar küçük boyutta olan drone sayesinde onu tefefonunuzla kontrol edip harika anlarınızı kaydedebilirsiniz.

Üstelik aliminyum kasası ve sadece 52 gram ağırlığındaki AirSelfie’yi cebinizde taşırken hiçbir zorluk çekmezsiniz.

fbc7592dcfa3a776550f8867e254904f_original

AirSelfie’nin Özellikleri


5MP Kameraimg_22x-800x502

AirSelfie, üzerinde b
ulunan 5MP’lik kamerası sayesinde cep telefonunuza yükleyeceğiniz uygulamayı kullanarak  fotoğraf ve HD video çekme olanağı sağlıyor. 20 metre yüksekliğe çıkabiliyor ve kendini sabitleyerek fotoğraf ve video çekimi yapıyor.

airselfie_motor-800x502Güçlü Mikro Motorlar

Üzerinden bulunan 4 adet mikro Brushless motorları sayesinde 3 dakika boyunca havada kalabiliyor. Bu motolar çok küçük olmasına rağmen çok güçlü motorlardır.

 

airselfie_tech_battery-800x5121 Saate Kadar Uçuş Süresi

Üzerinde 260mAh’lık  kapasiteye sahip bir batarya bulunmaktardır. 3 dakika havada kalması kısa bir za
man gibi gelebilir fakat telefonun arkasına takılabilen şarj kılıfı sayesinde tam 20 kez şarj edilebiliyor ve bu sayede 1 saatlik uçuş sağlayabiliyor.

 

airselfie_microsd-800x501Micro SD kart ve Mobil Uygulama

Tam bir cep boyutunda olan bu cihaz cebinizde çıkardığınız an akıllı telefonun ile çalışmaya başlayabilir durumda oluyor. Çektiğiniz fotoğrafları kendi uygulaması üzerine ve aynı zamanda üzerinde  bulunan 4 gb’lık sd karta kaydediyor.

 

Sipariş ve Fiyat

airselfie_pocket_2-800x512

Ön siparişi ve fonlaması şimdiden www.kickstarter.com/projects/1733117980/airselfie adresinden başlamış bulunmakta ve gerekli fonu fazlasıyla toplamış durumda. 2017 Mart’ta dağıtımını başlatılacak olan AirSelfie’ni fiyatı ise kutu içeriğini göre değişip 179€’dan başlamaktadır ve tüm dünyaya gönderim yapmaktalar

AirSelfie Holdings Ltd.

airselfie_control_3-800x512

AirSelfie, kurucu ortak olan Edoardo Stroppiana tarafından, AirSelfie Holdings Ltd. şirketi adına geliştirilen bir üründür. Yapımında, dünyanın heryerinde gelen yaklaşık 60 kişilik bir ekip rol üstlenmiştir ve aynı zamanda Londra merkezli bir şirkettir.

Sonuç Olarak;

Piyasadaki diğer kameralı dronlar ile karşılaştırdığımız bunun kadar küçük, akıllı telefon ile kontrol edilebilir ve portatif bir drone bulmak neredeyse imkansız diyebiliriz. Üstelik hafif olmasıda en güzel özelliklerinden biri diyebiliriz. Fiyatı biraz pahalı gibi gözüksede cepte taşınabilir bu mini drone bizi gelecekte nasıl bir selfie anlayışıın beklediğini gösteriyor.