Dünyaca ünlü « Bigben Interactive » şirketi tarafından sadece bir demo olarak piyasaya sürülecek Dünya e-Tenis Turu Fransa, İngiltere, Belçika, İtalya, Almanya, Çin, Hindistan ve Brezilya’da turlarına çıkacak. Ardından her ülkeden yarı finali kazanan şampiyonlar, 25 Mayıs’ta Roland Garros’da finalde yarışmak için Paris’e gelecekler.

Fransa Açık olarak da bilinen Roland Garros e-seri finallerine 21 Mayıs’tan itibaren bir hafta ev sahipliği yapacak.

E-Tenis Insider Yorumları

Fransa Tenis Federasyonu’nun (FFT) BNP Paribas ile olan anlaşmasının 2021’e kadar sürmesi bekleniyor.

NHL Gaming World Championship, NBA 2K League yaklaşırken oyunculara sağlanacak olanaklar ya da hediyeler hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Esports Insider’a göre aslı çıkmayan bir oyunun demo olarak sunulması sorun yaratabilir. Bu olasılığa rağmen sadece demo üzerinden finale çıkmak cesaretli bir adım olarak yorumlanıyor.

esportsinsider.com

Kısaca Fransa Açık

1968 yılında tenis otoriteleri Fransa hükümetinden bir alan ister. Tenis severlere ücretsiz hediye edilen bu 3 hektarlık alan bugün en büyük turnuvalara ev sahipliği yapmaktadır. İsim serüveni ise yerel Fransız otoriteler tarafından koyulan bir şarttır aslında.

Wikipedia

Roland Garros kimdir?

Fransız yetkililer alan tahsisi karşılığında stadyumun adının 1918’de ölen ünlü bir Birinci Dünya Savaşı pilotunun adıyla anılmasını ister.

Bu kişi sadece Fransa-Tunus arasında Akdeniz’i geçen ilk pilot olmakla kalmayıp aynı zamanda tek pervaneli uçaklarda makineli tüfekle ateş etmenin zorluğuna da bir çözüm bulan kişidir.

İlk savaş uçakları, ateş edilirken pervaneye çarparak geri dönen mermiler nedeniyle kendi kendilerine tehlike oluştururlardı. Roland Garros pervane kanatlarına metal deflektörler monte etmeyi akıl ederek bu sorunun üstesinden geldi. Almanlar karşısındaki başarısı kendi adını, bu görkemli tenis stadyumuna kazandırdı.