Ana sayfa Girişimcilik Startup Hacklenen Kriptopara Borsaları Kervanının Son Üyesi : Binance

Hacklenen Kriptopara Borsaları Kervanının Son Üyesi : Binance

771
0

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance hackerların hedefi oldu.

Binance, internet sitesinde yer alan bir blog yazısına göre bir güvenlik ihlali keşfetti. Binance tarafından yapılan açıklamaya göre hackerlar kendi hesaplarına BTC aktarıyorlar ve tespit edilemeyen bir çok hesabın etkilenmiş olduğu düşünülüyor.

Binance yaptığı açıklamada; ‘’Hackerlar virüslerle ve şifre avcılığıyla bir çok hesabın API anahtarlarını ele geçirmeyi başardı’’ dedi.

Binance bu yaşadığı saldırının zararlarını telafi etmek için SAFU fonunu (Acil Durum Sigorta Fonu) kullanacağını belirtti.

Binance tarafından aktarılan bilgiye göre saldırıdan sahip olunan BTC’lerin %2si etkilendi. Geriye kalan cüzdanlar ise güvenli durumda ve herhangi bir zarar görmedi. Bitcoin aktarma işleminin alarmı tetiklemesinin ardından tüm çekim işlemleri durduruldu.

Binance detaylı bir güvenlik taraması yapacak ve yaklaşık olarak bir hafta sürecek. Yatırma ve çekme işlemleri bu süreç içerisinde devre dışı olarak kalacak. Binance hackerlar tarafından hala bazı kullanıcıların hesaplarının kontrol ediliyor olabileceğini de belirtti. Hackerlar tarafından çalınan toplam 7000 BTC yaklaşık 50 Milyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Binance 100’den fazla kripto para biriminin ticaretinin yapıldığı bir kripto para borsası. 2018 yılından beri Binance dünyanın en büyük kripto para ticari borsası olarak kabul ediliyor.