Ana sayfa Kültür Dizi&Sinema Korku bilim-kurgu efsanesi Event Horizon dizi olarak ekranlara dönecek

Korku bilim-kurgu efsanesi Event Horizon dizi olarak ekranlara dönecek

1330
0
[Cinema Rant/YouTube]

Sinema tarihinin en başarılı korku bilim-kurgu yapımları arasında yer alan Event Horizon, Amazon ve Paramount Television işbirliği ile dizi olarak ekranlara dönecek.

Variety tarafından duyurulan habere göre, Event Horizon dizisinin yapımcısı ve yönetmeni Adam Wingard olacak. Wingard, en son olarak Mart 2020’de gösterime girmesi beklenen “Godzilla vs. Kong” filmininin yönetmenliğini yapmıştı. Blair Witch Project’in yeni versiyonu Blair Witch (2016) ve Death Note anime serisinin Netflix tarafından çekilen ABD versiyonunu yöneten Wingard, aynı zamanda “The Guest“, “You’re Next“, “Autoerotic“, ve “What Fun We Were Having” filmlerini yönetmişti.

IMDB üzerinden değerlendirmesine bakıldığında oldukça ortalama bir korku filmi yönetmeni profili çizen Wingard’ın “idare eder” yapımlarından bir diğeri de kısa korku hikayelerinin bir araya getirildiği V/H/S (2012).

Wingard, baş yapımcı rolünü Jeremy Platt ve orijinal filmin yapımcıları Larry Gordon ile Lloyd Levin ile paylaşacak.

Başrolünde Laurence Fishburne , Sam Neill ve Joely Richardson’ın yer aldığı Event Horizon’ın senaryosu Philip Eisner tarafından yazılmış ve yönetmenliğini Paul W. S. Anderson üstlenmişti.

Event Horizon, Neptün yörüngesinde kaybolduktan sonra yeniden beliren deney amaçlı bir uzay gemisini incelemeye gönderilen kurtarma gemisi mürettebatının başından geçenleri konu alıyor. 2047 yılında geçen görev, halen insanlığın uzay keşif sınırları dışında kalan Neptün’ün yörüngesinde yapılan solucan deliği deneyinin korkunç bir şekilde sonuçlandığını ortaya çıkarıyor. Ancak ne olup bittiği anlaşıldığında iş işten geçmiş oluyor.

Korku derecesi bakımından ortalama olsa da, Event Horizon başarılı senaryosunu akıcı kurgu ve gizemli atmosferiyle çok başarılı tamamlayan bir film. Oyuncu kadrosunun yeteneği, filmin gerilim seviyesini başından sonuna dek yüksek tutmayı başarıyor.

Umuyorum, dizisi oldukça kolay senaryonun potansiyelini yaratıcılık ile ortaya çıkarır ve Wingard korku filmlerinden elde ettiği tüm tecrübeyi başarıyla kullanır.